O firmie

 • DAMASZ jest w chwili obecnej najdłużej działającą na rynku polską firmą w zakresie usług projektowych i realizacji inwestycji w przemyśle farmaceutycznym i przemysłach pokrewnych, związanych ze standardami jakościowymi Dobrej Praktyki Wytwarzania, HACCP i ISO 9000.

 • Wszystkie nasze opracowania projektowe, zrealizowane przez Inwestorów, zakończone zostały co najmniej uzyskaniem koncesji na warunki wytwarzania, a w kilku przypadkach certyfikatami ISO oraz GMP. 

 • Usługi prowadzone przez naszą firmę obejmują wszystkie etapy projektowania obiektów począwszy od fazy koncepcyjnej, na projektach wykonawczych kończąc.

 • Projekty wykonujemy w oparciu o Prawo Farmaceutyczne oraz polskie normy i przepisy, a także w oparciu o dyrektywy, przewodniki i standardy europejskie i USA.

 

Początki firmy DAMASZ związane są z 1992 rokiem, kiedy to oficjalnie rozpoczęliśmy naszą działalność w sferze projektowania, organizacji szkoleń i konferencji oraz dostaw urządzeń.


W 1993 roku DAMASZ była pierwszą w Polsce firmą, która rozpoczęła proces szkoleń z zasad Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP). Jako jeden z pierwszych naszą wiedzę i doświadczenie docenił Rząd Polski. Władze naszego kraju poprzez Agencję Rozwoju Przemysłu (ARP) kilkakrotnie zlecały nam szkolenia dla państwowych nauczycieli i auditorów GMP. Szczególną aprobatę Rządu Polskiego zdobyły m.in. specjalistyczne kursy dotyczące dokumentacji koncesyjnej, auditów i kontroli dostawców, surowców i materiałów opakowaniowych do produkcji środków farmaceutycznych a także szkolenia na temat walidacji procesów technologicznych i metod analitycznych w przemyśle farmaceutycznym.


W wielu firmach farmaceutycznych, kosmetycznych, chemicznych w całej Polsce nadal jesteśmy doskonale kojarzeni właśnie dzięki prowadzonym szkoleniom.


Firma DAMASZ uczestniczy aktywnie w konferencjach organizowanych w Polsce, związanych z przemysłem farmaceutycznym. Wielokrotnie organizowaliśmy takie konferencje w Warszawie. Według opinii uczestników znakomicie udało nam się połączyć podczas tych konferencji wykłady naukowe, szkolenia oraz prezentację nie tylko urządzeń pakujących, takich jak blistrownice, kartoniarki, rozlewaczki, ale również małych urządzeń laboratoryjnych.


Polecamy Państwa uwadze zdjęcia z organizowanych przez nas szkoleń i konferencji.


Od 1995 roku bierzemy udział w Targach TAROPAK w Poznaniu, podczas których prezentujemy maszyny technologiczne, sprzęt pomocniczy a także elementy wyposażenia pomieszczeń czystych. Ze względu na własną „nietypową” zabudowę naszego stoiska można nas bardzo łatwo odnaleźć wśród innych uczestników wystawy.


W ciągu 20 lat naszej działalności zdobyliśmy znakomite doświadczenie w projektowaniu zakładów farmaceutycznych, kosmetycznych, chemicznych oraz w wyposażaniu tych zakładów.


Ciągle rozwijamy się. Sam fakt, że aktywnie działamy na polskim rynku od tylu lat świadczy o ugruntowanej pozycji naszej firmy na rynku.
Na początku 2002 roku zadecydowaliśmy o rozpoczęciu ekspansji poza granice Polski, na terenie Białorusi, Ukrainy i Rosji. W Republice Białoruś wykonaliśmy projekty dla kluczowych zakładów finansowanych przez Rząd tego kraju. W ramach realizacji projektów wykonawczych dostarczamy tam swoje urządzenia i wyposażenie pomieszczeń czystych.


W roku 2005 rozszerzyliśmy naszą działalność i rozpoczęliśmy prace wykonawcze w sferze pomieszczeń czystych, instalacji (np. instalacja wentylacji i klimatyzacji, instalacje sanitarne itp.), instalacji technologicznych (np. instalacja wody oczyszczonej PW, instalacja sprężonego powietrza, instalacje gazów laboratoryjnych itp.)


Do 2013 roku udało nam się wykonać kilkanaście inwestycji, jako Generalny Wykonawca jak również jako wykonawca poszczególnych systemów, w tym zabudowy pomieszczeń czystych.

 

KRÓTKA HISTORIA FIRMY

 

 1. Rok 1992 – powstanie firmy
 2. Rok 1993 – szkolenia z zasad GMP, usługi projektowe i sprzedaż urządzeń
 3. Rok 1996 – kwalifikacje i walidacje 
 4. Rok 1998 – wykonawstwo czystych pomieszczeń
 5. Rok 2002 – rozpoczęcie działalności poza granicami Polski Litwa, Białoruś, Ukraina, Rosja
 6. Rok 2005 – generalne wykonawstwo inwestycji
 7. Do 2012 roku – łącznie ok. 260 wykonanych opracowań projektowych
 8. Do 2013 roku – kilkanaście zakończonych inwestycji

 

Copyright © Damasz 2005 - 2013

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.